Szellőző rendszerek kivitelezése során mind az elszívó pontokon, mind a befújó pontokon szükség van szellőzőrácsok beépítésére. Amennyiben olyan helyre kerülnek, amelyek nagyobb igénybevételnek vannak kitéve (például ipari környezetben vagy kültéren), akkor fém szellőzőrács beépítése szükséges. Ez lehet alumínium vagy horganyzott acél. Lássuk, milyen funkcióhoz, milyen rácsot érdemes választani! TOVÁBB OLVASOM
Fali fém szellőzőrácsok
Attól függően, hogy beltéri vagy kültéri felhasználásra szeretnénk, különböző kivitelben kaphatóak. Amennyiben kültéri beépítésre szeretnénk fém szellőzőrácsot választani, akkor az esővédő lamellákkal gyártott típusokat válasszuk. Ezek időjárásállóak, és az esővédőknek köszönhetően nem jut be a szellőzőrendszerbe a csapadék sem. Oldalfalra vagy mennyezetre is szerelhetőek.
Beltéri felhasználásra az egy vagy kétsoros alumínium fali rácsokat válasszuk. Ezeknek a lamellája állítható, így a légáramot tudjuk irányítani. Akár kültéri, akár beltéri kivitelre van szükségünk, a beépítéssel nem sok gondunk lesz, mert ezek könnyen rögzíthetők a falhoz.
Esővédő rácsok
Ahogy a nevéből is kiderül, ezek a szellőzőrácsok arra szolgálnak, hogy megakadályozzák a csapadék bejutását a szellőzőrendszerbe. Ahhoz hogy időjárásálló legyen alumíniumból vagy rozsdamentes acélból gyártják. Kapható szögletes vagy kör keresztmetszetű kivitelben is.
Légcsatorna kivezető elem
Ezek a kivezető elemek szintén befújó vagy elszívó pontokra is telepíthetők, és időjárásnak ellenálló, esővédő kialakítással és madárhálóval rendelkeznek.
Védőrács benyúlás ellen
Légkezelő, szellőztető rendszerekben a szabad nyílások eltakarására használható, és szellőzőrácsként is használható ipari axiál ventilátorokhoz. Alkalmas balesetek megelőzésére.