Hővisszanyerős szellőztetés ár meghatározása

Hővisszanyerős szellőztetés ár meghatározása

Bár egy hővisszanyerős szellőztető rendszer kiépítése minden esetben egyedi kalkulációt igényel, hiszen minden ingatlan más, ám nagyjából megbecsülhető a rendszerhez szükséges gépek és egyéb szerelési segédanyagok illetve légcsatornák várható költsége. Ebben az összefoglalóban megmutatjuk miért éri meg, és azt is, hogy milyen elemekre van szükség egy hővisszanyerős szellőztető rendszerhez.

Megéri a hővisszanyerős szellőztetés ára?

Lássuk, mit nyerünk egy ilyen rendszerrel! A mai modern központi szellőztető rendszereknek célja a megfelelő friss levegő biztosítása télen a hőveszteség, nyáron a meleg levegő kizárása mellett. Mivel a szellőztető rendszer folyamatosan működik, így napi 24 órában friss levegővel látja el a lakást. A befújás a szobákba, nappaliba történik, az elszívás pedig azokból a helyiségekből ahol a pára, szennyezett levegő képződik. Tehát egy hővisszanyerős rendszert nem lehet kiváltani csupán a nyílászárók gyakori kinyitásával, mert ez a szellőztetési megoldás hőveszteséggel jár. Ráadásul nem szűrt levegőt juttatunk az épületbe, aminek hatása van az egészségünkre, komfort érzetünkre..

A hővisszanyerős szellőztető rendszerrel hosszú távon rengeteg energiát spórolunk meg: télen a fűtési, nyáron pedig a hűtési költségeken. Ez egy hosszú távú befektetés, amivel az ingatlan értékét is növeljük. Ezért bár a bekerülési értéke soknak tűnik, de a hővisszanyarős szellőztetés ára megéri az energiamegtakarításért és az egészséges élettérért cserébe.

Nagyon jól mutatja ez a visszajelzés is, amit kaptunk a rendszerről:

„10 éve lett felszerelve, azóta nem nyitunk ablakot, mert felesleges. Alig van a lakásban por, mivel szűrt levegő jön be. Teljesen megszünt a penészedés. A fűtésmegtakarítás, számításaim szerint olyan 30%. Nekem mondhatja bárki, hogy nem érte meg, mert nagyon megérte.”

hővisszanyerős szellőztetés ár meghatározása

Hővisszanyerős szellőztető rendszer ár összetevői

Hogy miért is nehéz instant választ adni arra, hogy mennyibe kerül egy ilyen komplex rendszer megvalósítása? Egyrészt azért, mert ez olyan, mintha azt kérdezné valaki tőlünk, hogy mennyibe kerül egy autó. Másrészt, rengeteg tényező befolyásolja a végső költségeket. Hogy jobban megvilágítsuk a kalkuláció nehézségét, íme azok a szempontok, amik a tervezéshez szükségesek:

  •         mennyi a szükséges légcsere mértéke a szellőztetendő helyiségben vagy épületben?
  •         mekkora a helyiség vagy lakás mérete?
  •         hogyan tudjuk beépíteni a berendezést?
  •         milyen funkcióval bír az adott helyiség?
  •         hány ember tartózkodik átlagosan a lakásban?
  •         hogyan és milyen útvonalon tudjuk elvezetni a szellőző rendszer csőhálózatát és egyéb elemeit?

De a költségek megoszlását nagyjából meg lehet saccolni. A rendszer kiépítéséhez egyrészt szükség van egy központi hővisszanyerős szellőztető gépre, ami durván számolva a költségek 50%-át teheti ki. A beruházás másik fele tartalmazza a légcsatornákat, osztódobozokat, csatlakozódobozokat, légszelepeket és egyéb szerelési segédanyagokat. Ahoz, hogy a hővisszanyerős szellőztetés ár.érték arányban a legjobban megérje, szakember tervezése szükséges.

Kérjen árajánlatot szellőztető rendszer tervezésére, és kiépítésére szakértőnktől!
kérjen ajánlatot

Légcsatorna rendszer kiépítése

Erre a részre nagyon oda kell figyelni, mert komoly árképző hatása van a teljes rendszerre nézve. Ahhoz, hogy a legoptimálisabb legyen mind működés, mint pedig költségek szempontjából a rendszerünk, ez a rész komoly tervezést igényel!

A szükséges légcsatorna rendszer ára nagyban függ annak hosszától. Érdemes minél kevesebb elágazással és minél rövidebb csőrendszerrel tervezni. Ha a lehető legkisebb ellenállást sikerül elérni, akkor a szellőztető rendszerünk hatásfoka (a szellőztetés hővesztesége) maximális lesz. De arra figyeljünk oda, hogy a légcsatorna rendszerünk ne legyen túl rövid sem, mert akkor zajosabb lehet a szellőztető rendszer! Az sem mindegy, hogy hol futnak a csövek. A legjobb megoldás, ha álmennyezet fölött, de a tetőszigetelés alatt vezetjük el a csöveket. Ha tetőn keresztül kell átvezetni a szellőző csöveket, az nagyban megdrágíthatja a projektet. Többféle típusú légcsatornára is szükség van, hiszen vannak például olyan csőszakaszok, amik az épület szigetelésén kívül kültéren futnak (pl. padlástér), és emiatt hőszigeteltek, kell hogy legyenek.De spirál korcolt fém csövekre vagy flexibilis csövekre is szükség lehet a légcsatorna rendszer kiépítése során, amit szakember határoz meg.

22 478Ft26 923Ft (Áfa-val)
-14%
Original price was: 53 645Ft.Current price is: 46 330Ft. (Áfa-val)

Osztódobozok, csatlakozódobozok, hangcsillapító elemek

Ahhoz, hogy biztosítani tudjuk a szobák közti minimális áthallást és zajszintet, csillagpontos rendszert kell kialakítani, amit úgynevezett osztó-gyűjtő elemekkel valósíthatjuk meg. Ezek mennyisége és típusa a csőrendszer kialakításától függ. Hangcsillapító elemre mindenképpen szükség van, hogy a csendes működést biztosítani lehessen.

Érdeklődjön!
12 990Ft15 991Ft (Áfa-val)

Légszelepek elszívásra és befújásra

A szobákba és egyéb helyiségekbe rácsokon és légszelepeken keresztül tudjuk a levegőt befújni és elszívni. A hővisszanyerős szellőztetés ár szempontjából nem mindegy, hogy hány elszívó és befújó ponttal tervezik meg a rendszert. Egy jó tanács: a szelepfogadó ne legyen túl közel a géphez, mert az is növelheti a zajszintet!

5 690Ft7 189Ft (Áfa-val)

Hővisszanyerős szellőztető gép

A legjelentősebb költség a hővisszanyerős szellőztetés árban maga a gép, ami általában 50%-át teszi ki az összköltségnek. Attól függően, hogy milyen teljesítményű központi hővisszanyerős szellőztető gépre van szükség 250.000-1.700.00 forint is lehet a gép ára. Általánosságban az alábbi tényezőktől függ a központi gép ára:

  • A hőcserélő típusa, hatásfoka
  • A gép funkciói (pl. automatikus bypass, vezérlés módja, sebességfokozatok száma)
  • Elektromos előfűtés és vezérlése
  • Beépített motorok típusa, minősége
  • Garanciális időtartam
  • Hőszigetelés kialakítása, vastagsága

Számos szempont befolyásolja a központi gép árát, de egy szakember segítségével az épület adottságainak legmegfelelőbbet tudjuk választani. De a rendszerhez kell kiválasztani a gépet, és nem a géphez a rendszert!

244 716Ft526 275Ft (Áfa-val)
-14%
AKCIÓ
1 280 215Ft1 626 636Ft (Áfa-val)
-10%
ÚJ
604 520Ft989 990Ft (Áfa-val)
836 591Ft1 254 891Ft (Áfa-val)

Mi a helyzet a karbantartási költségekkel?

Sokan attól tartanak, hogy a hővisszanyerős szellőztető rendszer karbantartása további jelentős költséggel jár majd. Azonban mindenkit megnyugtatunk, hogy ez nem így van. A rendszer karbantartása leginkább a szűrők cseréjére korlátozódik. A csővezetékben lerakódó por mértéke minimális. 4-5 évente persze áttakarítható a csőrendszer is, valamint a hőcserélő egység átmosható. A csőrendszert megbontva az osztóknál a szelepfogadó-osztó közti szakasz tisztítható.

Összefoglalva, a hővisszanyerős szellőztetés ár szempontjából egy nagyon összetett beruházás, hiszen teljes mértékben az adott épülethez kell igazítani, hogy egy hatékony, energiatakarékos szellőztető rendszert tudjunk kiépíteni. Amennyiben komolyan fontolgatja a hővisszanyerős szellőztetést otthonában, feltétlenül terveztesse meg egy szakemberrel! Ha kérdése van, bátran forduljon kollégáinkhoz, akik készségesen segítenek a tervezésben, és a megfelelő gép illetve a légcsatorna rendszerhez szükséges elemek kiválasztásában!

Kérjen árajánlatot szellőztető rendszer tervezésére, és kiépítésére szakértőnktől!
kérjen ajánlatot

Megtalál minket Facebookon és Instagramon is!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Weboldalunk sütiket használ szolgáltatásunk alap funkcióinak és a magasabb felhasználói élmény biztosítása érdekében.

Hővisszanyerős szellőztető rendszer PDF útmutató