Egészséges ház koncepció megvalósítása nagyon fontos számunkra, hiszen a RENSON márka nagyköveteként ez az egyik legfontosabb célkitűzésünk. Ahhoz, hogy az otthonunk kellemes, megnyugtató, egészséges legyen az ott élők számára biztosítanunk kell a folyamatos friss, tiszta levegőt, a megfelelő páratartalmat és hőmérsékletet. Ehhez többféle szellőztető rendszert kínálunk, amelyek vagy kombinálják a természetes légcserét és a gépi szellőztetést, vagy tisztán gépi szellőztetéssel biztosítják a megfelelő levegőminőséget. Folyamatosan monitorozhatjuk a levegő minőségét szenzorok segítségével, hogy a káros anyagok szintje a levegőben nem jelentsen veszélyt számunkra. Sőt! Akár távolról is figyelemmel kísérhetjük otthonunk levegőjét mobil applikáció segítségével.
Mitől lesz egészséges házunk?
A friss levegő kulcsfontosságú, hogy megőrizzük otthonunk egészségét. Ha nem megfelelő a szellőzés és a levegő minősége, akkor az hatással van az épület állagára és a szervezetünkre is. Vegyük például az egyik leggyakoribb problémát, ami a külső falak szigetelése és a nyílászáró csere után kialakuló penészesedés. A modern anyagok használata hermetikusan lezárja az épületet, és ha nem lélegzik, akkor a pára nem tud távozni, és előbb-utóbb lecsapódik. Ahol lecsapódik a pára, ott megjelenik a penész, dohosodás, salétromosodás, aminek számos negatív hatása van az egészségünkre. Az egészségünk mellett az épület szerkezetét is károsítják. A párás, vizes helyiségekben mint a fürdőszoba vagy a konyha, mosókonyha, ezért szükség van elszívó ventilátor használatára.
De nem csak a magas vagy éppen a túl alacsony páraszint okozhat problémát, hiszen a levegőben még szálló por, allergének és egyéb szennyeződések is lehetnek. Ezért is fontos, hogy szűrt levegőt juttassunk a lakótérbe, amit ablaknyitással nem tudunk megoldani.
Egy másik negatív hatás a túl magas CO2 szint a lakásban. Mérőműszerekkel is kimutatható a szigetelt épületekben a szén-dioxid koncentrációjának az egészségügyi határ feletti értéke. Az oxigénszegény környezet következménye lehet fejfájás, krónikus fáradtság, kábaság, hosszú távon akár légúti betegségek, vagy asztmatikus tünetek is kialakulhatnak. Ezekre a problémákra nyújthat megoldást egy hővisszanyerős szellőztető rendszer.
A penész okozta 11 leggyakoribb tünet:
- Asztma, valamint orr- és arcüregi problémák, mint például a légszomj és a köhögés
- Szemproblémák, mint a fényérzékenység és a vörös szem
- Fejfájás vagy memória problémák, baj az éleslátással
- Szabálytalan testhőmérséklet változás, éjszakai izzadás
- Fáradtság, gyengeség
- Zsibbadás és bizsergés
- Olyan izomgörcsök, melyeknek nincs nyilvánvaló oka, ízületi fájdalom
- Emésztési problémák, beleértve a hasi fájdalmat, hasmenést, hányingert, étvágybeli változásokat
- Túlzott szomjúság és gyakori vizelési inger
- Remegés és szédülés
- Fémes íz a szájban
A hővisszanyerős szellőztető rendszer előnyei
A központi hővisszanyerős szellőztető gépeknek köszönhetően köszönhetően az épület levegője mindig tiszta és friss, ami növeli a komfortérzetünket, és jó hatással van az egészségünkre, közérzetünkre, koncentráló képességünkre. A RENSON központi szellőztető egységei integrált érzékelőkkel vannak felszerelve, amelyek folyamatosan figyelik a beltéri levegő CO2, páratartalom és VOC szintjét a ház helyiségeiben. A még magasabb kényelmet a központi géphez fejlesztett mobil applikáció biztosítja, amivel távolról is nyomon követhetjük otthonunk levegő minőségét.
Ráadásul kiemelkedően energiatakarékos módon működik. A hővisszanyerés akár 89%-ot is elérheti, amiből kitűnik, hogy a lehető leghatékonyabb módja a szellőztetésnek. Azzal, hogy a megfelelő hőmérsékletűre melegített levegőt áramoltatjuk, rengeteget spórolhatunk a fűtési és a hűtési költségeken is. A fűtés kevesebb energiát igényel, ezáltal a szén-dioxid kibocsátásunk is csökken, ami a fenntarthatóságot szolgálja. De ugyanez igaz a hűtésre is, hiszen nyáron kevesebb energiát kell fordítanunk rá. Ezzel kíméljük a környezetünknek is, ami mindannyiunk számára fontos szempont kell, hogy legyen a klímaváltozás miatt.
Hővisszenyerős szellőztető a tiszta levegőért
A szellőző rendszerekre kialakított általános szabványok és azok működési módja
- A rendszer: Ez esetben nincs semmilyen ventilátor vagy szellőztető rendszer, csupán a természetes módon megvalósuló légcseréről beszélhetünk.
- B rendszer: Gépi berendezés a friss levegő beszívásához
- C rendszer: Gépi szellőztetés a levegő kifújásához
- D rendszer: Teljes gépi szellőztetés a kifúváshoz és a beszíváshoz is
Ezek tehát a jól ismert szabványok. A RENSON a C és D rendszereket továbbgondolva alkotta meg innovatív szellőztető gépeit és rendszereit, megvalósítva az igényvezérelt szellőztetés koncepcióját. Ezek a következők:
- C+ rendszer: Az elhasznált levegő gépi kifújása igényvezérelt módon a ház minden helyiségére külön szabályozva (pl a RENSON Healthbox szellőztető gép résszellőzőkkel kombinálva)
- D+ rendszer: Teljes gépi szellőztetés a kifújáshoz és a beszíváshoz is hővisszanyerős szellőztetővel (RENSON Endura Delta)
Természetes levegőcsere légbevezetőkkel
A résszellőzőket új építésű házaknál és felújítás során is beépíthetjük a nyílászárókhoz, hogy azok tökéletesen illeszkedjenek a homlokzathoz, mivel diszkréten elrejthetőek. A résszellőzők tökéletesen kiegészítik a RENSON C+ szellőzőrendszerét, amikor az elhasznált levegőt gépi kifújással, igényvezérelt módon a ház minden helyiségére külön szabályozva tudjuk kivezetni (pl a RENSON Healthbox szellőztető géppel). A Renson Invisivent Air and Comfort résszellőzők eközben gondoskodnak arról, hogy folyamatos legyen a friss levegő utánpótlása.
A résszellőzők beépítését a ház úgynevezett „száraz” zónáiba javasoljuk: a nappaliba vagy a hálóba. A RENSON innovációja abban áll, hogy akusztikus zajcsillapító anyaggal és önszabályozó visszacsapó szeleppel ellátott résszellőzők nagyobb hőérzetet és energiatakarékos szellőztetést eredményeznek.
I-FLUX® TECHNOLÓGIA az egészséges ház szolgálatában
Az i-Flux technológia alkalmazásának köszönhetően a Renson® garantálja a maximális kényelmet minimális energiaveszteséggel. Az i-Flux technológia a következő alapelveken alapul:
- SZÉLTŐL FÜGGETLEN LEVEGŐÁRAMLÁS
A nyomásváltozásokra reagáló önszabályozó szelep alkalmazása lehetővé teszi az állandó légáramlás fenntartását széllökések esetén is, és távol tartja a huzatot. Az önszabályozás különböző osztályokban fejeződik ki, a P0 osztálytól (nem önszabályozó) a P4-ig (kiváló önszabályozó). - MINIMÁLIS ENERGIA VESZTESÉG A VISSZA-visszacsapó SZELEP MIATT
Mivel az Invisivent Comfort szelepe egy önszabályozó visszacsapó szelep, elkerülhető a belülről kifelé irányuló energiaveszteség. - KÉZI ÁLLÍTÁSÚ BELSŐ SZELEPEVEL SZABÁLYOZOTT LEVEGŐÁRAMLÁS
A felhasználó meghatározhatja a kívánt légáramlást, pl. a teremben tartózkodók számának megfelelően. - FELFELÉ IRÁNYULÓ LEVEGŐÁRAMLÁS AZ OPTIMÁLIS KÉNYELMÉRT
A belső szelep formája felfelé vezeti a friss levegőt, ami optimális levegőelosztást biztosít a helyiségben és garantálja maximális kényelmet.
Ideális nyári szellőzés szellőzőlamellás homlokzattal
Az egészséges ház kialakítását segítik a RENSON innovatív szellőzőlamellás homlokzati elemei, amely egy esztétikus és funkcionális alumínium burkolat. Nem csak esztétikailag javítja az épület megjelenését, de egyúttal védi a homlokzatot az esőtől, a kártevőktől, a madaraktól vagy a zajtól. Ugyanakkor lehetővé teszi a levegő optimális átáramlását. Az akusztikus lamellákkal ellátott homlokzatok ideális megoldást nyújtanak a zajforrások leárnyékolására is. Segítségével a nyílászárók kinyitása nélkül is természetes szellőzést érhetünk el otthonunkban. A vízszintes futású lamellák biztosítják a maximális légáteresztést.
A lamellákat homlokzatra és ablakra is felszerelhetjük. Az intenzív légmozgásnak köszönhetően éjszaka segít hűteni az épületet, ami a nyári melegben jól kiegészíti a légkondícionáló berendezést. A lamellák rovarhálóval is felszerelhetőek, és a téli hónapokra a panelek akár le is szerelhetők, amikor nincs szükség a hűtésre. Üveggel is kombinálhatók, betörésbiztosak és leesésbiztosak is, ami emeleti beépítésnél kiemelkedő fontosságú. Ezenkívül magas esőállósággal is rendelkeznek.
A Renson Linius szellőzőlamellás homlokzat burkolati rendszerrel klímahomlokzatot is kialakíthatunk, amit egyedi igények alapján a kívánt légáramláshoz igazíthatunk. A lamellák közötti nyílástól és a lamella típusától függően kiválaszthatjuk a projekthez leginkább megfelelő szellőzőlamellás homlokzatot.
Az egészséges ház megvalósításához tehát támaszkodhatunk a legmodernebb fejlesztésekre, a hővisszanyerős szellőztető gépekre és résszellőzőkre, amivel az otthonunkban olyan egészséges mikroklímát teremthetünk, ami független az időjárástól és egyéb külső tényezőktől, mert mindig állandó szinten tarthatjuk a levegő minőségét a szenzoroknak köszönhetően. Nem csak egy hatékony szellőztető rendszert kapunk, de az épület külsejét is különlegessé tehetjük egy szellőzőlamellás homlokzattal.
Amennyiben érdeklődik a lehetőségek iránt, vegye fel a kapcsolatot kollégáinkkal, és a tervezéstől a beszerzésen át a kivitelezésig segítünk megvalósítani az Ön hővisszanyerős szellőztető rendszerét is!
Keressen minket a közösségi médiákon is!